Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri

 

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın anında, yangından erken haberdar olunabilmesi, erken müdahale olanaklarını devreye sokabileceği gibi, can ve mal kayıplarını önleyecektir. Dolayısıyla bu sistemler yangın güvenliği açısından maksimum öneme sahiptir.

E Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından yurtdışından temin edilen ve her ihtiyaca çözüm üretebilen yangın algılama ve ihbar sistemlerinin tamamı, EN 54 , VdS, FM, UL, ULC yahut LPCB onaylarına sahip ürünlerdir.

Sistemler genel olarak, ana yangın algılama paneli, dedektörler, manuel butonlar, sirenler, flaşörler ve modüllerden oluşmaktadır. Herhangi bir mahalde çıkan yangın, olabilecek en erken sürede ana yangın paneline aktarılmakta ve noktasal olarak her mahal izlenebilmektedir. İzlemenin yanında, kontrol modülleri takviyesiyle senaryoya uygun olarak çeşitli elemanlar kontrol edilebilmekte ve yangın daha başlangıç anında tespit edilmekte, dahası söndürülmektedir. Yangının erken algılanması, yapı ve binada oluşabilecek hasarı minimize edecek, can ve mal kayıplarını önleyecektir.

  Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri

 

Yangın algılama sistemleri ile alakalı olarak

·Adresli yangın algılama ve ihbar sistemleri

·Konvansiyonel yangın algılama ve ihbar sistemleri

gibi sistemlerin yanında, bu sistemlere ait veya bu sistemlerin bir parçası olan

·Yangın Panelleri Grafik yazılımlar

·Hava örneklemeli yangın algılama sistemleri

·Hat tipi lineer yangın algılama sistemleri

·Kıvılcım dedektörleri – spark dedektörler

·Kanal tipi dedektörler

·Alev dedektörleri

gibi sistemler ve malzemeler de Koru Yangın Güvenlik Sistemleri tarafından tedarik edilebilmektedir.

Patlama riski taşıyan mahallerde yahut alanlarda, EX PROOF özellikte dedektör ve paneller de yine Koru yangın ürün yelpazesinde mevcuttur. Ayrıca, kablo çekmenin zarar getirebilecei yahut kablo çekmeye izin verilmeyen mahallerde, Wİ – Fİ teknolojisi ile çalışan kablosuz yangın algılama ve ihbar sistemleri de Koru yangın. tarafından tedarik edilebilmektedir. Bu sistemlerde ana panelden detektörlere ulaşan kablo yerine Wİ – Fİ teknolojisi kullanılmaktadır.

Bu gün, yangın algılama ve ihbar sistemleri teknolojik olarak çok ileri bir seviyeye gelmiştir. Müşteri ihtiyaçlarına en optimum çözümleri sunan. ekibi, kurduğumuz tüm sistemlerin bakım ve servis hizmetlerini de tek elden vermektedir.

Algılama sistemlerinin kullanıldığı başlıca yerler, endüstriyel tesisler, ofis ve konut binaları, oteller, sağlık ve eğitim yapıları, tarihi bina ve alışveriş merkezleri, depo ve antrepolardır.

  • İkitelli Osb Mah. Aykosan Sanayi Sitesi 6'LI B BLOK NO 10 E1 Kapısı Başakşehir / İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. - Koru Yangın Sistemleri
NesliSOFT 
  WhatsApp
  Hemen Ara