Pano İçi Yangın Tüpleri

Pano İçi Yangın Söndürme Sistemleri

Pano içi yangın söndürme sistemleri, içeriği elektrik-elektronik olan panolarda koruma ve söndürme işlevini yerine getiren sistemlerdir. Küçük ebatta olması nedeniyle mikro söndürme sistemleri olarak da bilinmektedir. Küçük panoların kör noktalarında başlama riski bulunan yangınların panonun bütününe zarar vermeden hızlı bir şekilde söndürülmesini sağladığı için, genel elektrik donanımını da güvence altına almış olur. Mikro nitelikli makro etkili olan pano söndürme sistemleri önemli elektronik parçaların korunmasını da sağlar. Yazılım tabanlı işlem yapan firmaların donanımsal materyallerini koruyarak, üretimin aksamasını engeller. HFC236 ea gazının etken olarak söndürme amaçlı kullanıldığı bu sistemler seri bir şekilde sonuç almaktadır. Yangını başladığı noktada bitirmektedir. Boru modelli pano içi söndürme sistemlerinde ısı ile eriyebilen küçük borular, yangın başladığında HFC gazını yangının üzerine püskürtmekte ve olası bir büyük ölçekli yangının önüne geçmektedir.

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemleri

Ağırlıkları 1, 2, 4, 6 ve 12 kg olan yangın tüplerinin kullanıldığı elektrik panosu yangın söndürme sistemleri, büyük iş makinelerinin kullanıldığı robotların devrede olduğu fabrikalar için hayati önem taşır. En küçük bir aksamanın büyük maliyetlere yol açabileceği büyük ölçekli tesislerde asla ihmal edilmemesi gereken söndürme sistemleridir. Günümüzde belirli orandaki yangınların elektrik kaynaklı ortaya çıktığı düşünülürse, elektrik panosu yangın söndürme sistemlerinin önemi daha da anlaşılmaktadır. HFC gazının yalıtımsal özelliği elektrik yangınının tehlike arz etmeden söndürülmesini kolaylaştırmaktadır.

Pano İçi Gazlı Söndürme

Pano içi gazlı söndürme, yerine göre FM 200, HFC 23, HFC236 ea ve HFC 125 isimli gazların kullanıldığı ve elektrik kablolarının rengine zarar vermeyecek şekilde gerçekleşen bir işlemdir. Montajının kesinlikle uzmanlar tarafından yapılması önem arz eder. En küçük boyuttaki elektrik panolarında bile bu tür söndürme sistemlerinin varlığı güven vermektedir. Elektrik-elektronik sektöründe, güvenlik sistemleri yazılımlarının bulunduğu firmalarda ve bilişim donanımı bulunan şirketlerde pano içi gazlı söndürme sistemleri büyük işlev görmektedir. Ani müdahale ile çok büyük zararları önlemektedir.

Elektrik Panosu Yangın Söndürme Sistemi Fiyatları

Elektrik panosu yangın söndürme sistemi fiyatları piyasa koşullarından etkilense de gösterdiği fayda ile tarif edilemez boyutlarda kar sağlamaktadır. Yangın gibi beklenmedik felaketleri önleyerek maddi ve manevi olarak kayıpların önüne geçmektedir. Yangın olarak kaliteli ürünlerimizi cazip ödeme koşullarıyla sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında ücretsiz keşif, projelendirme, danışmanlık, montaj ve kontratlı bakım yer almaktadır. Yangın söndürme sistemlerinin montajının ardından düzenli olarak bakımlarını sözleşme karşılığında gerçekleştirerek, günün her anı etkin bir yangından korunma sağlıyoruz.

  • İkitelli Osb Mah. Aykosan Sanayi Sitesi 6'LI B BLOK NO 10 E1 Kapısı Başakşehir / İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Sosyal

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. - Koru Yangın Sistemleri
NesliSOFT 
  WhatsApp
  Hemen Ara